Umywalka to element ceramiki łazienkowej, służący do mycia rąk. Asortyment umywalek dostępnych w sprzedaży jest ogromny. Do najczęściej spotykanych w sprzedaży należą umywalki ceramiczne, które nie są drogie, ale też cechuje je wysoka odporność na środki chemiczne służące do czyszczenia. Materiał, z którego są wykonane, jest odporny na zarysowania i zabrudzenia. Do łazienki można dobrać niezwykle dekoracyjną umywalkę kamienną, szklaną lub stalową. Podkreślą one całościowy styl łazienki. Tańsze są umywalki z tworzywa sztucznego. Produkowane w różnych rozmiarach, kolorach oraz kształtach, są lekkie i trwałe.

Zakładamy umywalki:

  • wiszące – sprawdzają się w małych łazienkach
  • stawiane nablatowe
  • wpuszczane w blat
  • meblowe – mebel przykrywa część armatury i służy jako dodatkowy schowek

Od wyboru umywalki zależy również wybór odpowiedniej armatury łazienkowej. To dlatego, że baterię można montować w centralnym punkcie umywalki, w jej rogu lub na ścianie. Faktem jest, że wybór dostępnych w sprzedaży umywalek pozwala na bardzo ciekawą aranżację łazienki, czyniąc z niej miejsce, w którym człowiek może odpocząć po całym dniu codziennych zajęć.

Nasza rada:

Zastanów się, jakie jest optymalne miejsce dla baterii łazienkowej, tak, aby ze względów dekoracyjnych, zwykłe umycie rąk nie wymagała skomplikowanych akrobacji.